26 sierpnia 2019

Abarth 124 rally zwycięża po raz drugi z rzędu FIA R-GT CUP z Włochami Enrico Brazzolim i Manuelem Fenolim za kierownicą.

  • Włoska załoga zdobyła Mistrzostwo kontynentu w Gran Turismo już na jeden rajd przed zakończeniem, dzięki zwycięstwom w rajdach Monte Carlo, Tour de Corse i San Remo.
  • W wyścigu poprzedzającym zakończenie, trzy Abarthy 124 rally zajmują pierwsze trzy miejsca w rankingu FIA R-GT CUP.
  • W nieco ponad dwóch sezonach, spider z logo Skorpiona, z którego zrodziła się wersja o nazwie Abarth 124 GT, ma już na koncie 80 sukcesów w swojej kategorii.

Drugi rok z rzędu Abarth 124 rally wygrał FIA R-GT CUP, międzynarodowe Mistrzostwa przeznaczone dla samochodów Gran Turismo, składające się z 8 prestiżowych zawodów, z których trzy liczą się do Międzynarodowych Mistrzostw WRC.

Po zakończeniu rajdu Niemiec, siódmej imprezy w ramach FIA R-GT CUP, włoski zespół w składzie Enrico Brazzoli i Manuel Fenoli miał „matematyczną pewność" zwycięstwa, drugiego dla Abartha 124 rally, który w 2018 roku wygrał FIA R-GT CUP z francuską załogą w składzie Raphael Astier i Frédéric Vauclare na pokładzie, potwierdzając tym samym tytuł „króla" Gran Turismo dla spidera Abartha.

W Niemczech Brazzoli i Fenoli zostali zmuszeni do wycofania się z wyścigu na skutek wypadnięcia z trasy podczas drugiego etapu, ale i tak odnieśli zwycięstwo, dzięki trzem sukcesom w pierwszych trzech zawodach Mistrzostw: w Rajdzie Monte Carlo, w trudnych warunkach pogodowych, ze śniegiem i oblodzeniem na większości trasy, w Rajdzie Tour de Corse, słynącym z krętych i jednocześnie szybkich odcinków specjalnych, oraz w Rajdzie San Remo, który przez wiele lat należał do Włochów. Trzy trudne i wymagające rajdy, które pozwoliły Abarthowi 124 rally na wykazanie się swoimi osiągami, właściwościami jezdnymi i niezawodnością, umożliwiając włoskiej załodze Bernini Rally uzyskanie punktów potrzebnych do zdobycia Mistrzostwa kontynentu.

Na jeden rajd przed zakończeniem, Rallye du Valais, zaplanowany w Szwajcarii na 16-19 października, trzech kierowców Abartha 124 rally zajmuje trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej FIA R-GT CUP. Tuż za Brazzolim znajduje się Polak Dariusz Poloński z Łukaszem Sitkiem (zespół Rallytechinolgy), zwycięzcy rajdu Roma Capitale oraz Włoch Zelindo Melegari z Corrado Bonato (zespół Bernini Rally). Dwóch kolejnych kierowców Abartha zajmuje piąte miejsce, są to: Andrea Nucita i Alberto Sassi.

Enrico Brazzoli (Team Bernini Rally): „Wiedzieliśmy, że rajd Niemiec będzie trudny, pełnym pułapek; pomimo wypadnięcia z trasy, który zmusił nas do wycofania się na PS 11, cieszymy się z osiągniętego wyniku na końcówce tego ekscytującego sezonu. Jako zwycięzcy FIA R-GT CUP mamy ogromną satysfakcję, która rekompensuje nam kilkumiesięczne poświęcenie, a osiągnięcie tego sukcesu włoskim samochodem nadaje temu tytułowi jeszcze większego znaczenia".

W ciągu dwóch i pół sezonu Abarth 124 rally odniósł 80 zwycięstw w swojej kategorii w rajdach w całej Europie. Zadebiutował w Rajdzie Monte Carlo w 2017 roku, na którym zawsze mógł się wykazać swoimi osiągami i niezawodnością. W tym samym roku odniósł pierwsze sukcesy: we włoskich Mistrzostwach RGT z Włochem Fabrizio Andolfim za kierownicą i w hiszpańskich Mistrzostwach RGT Asfalto z Álvaro Muñizem na pokładzie, oraz osiągnął znakomite pozycje w Mistrzostwach Francji.

W 2018 roku, Abarth 124 rally wygrał FIA R-GT CUP, a także odniósł sukces we Włoszech z młodym Cristopherem Lucchesim za kierownicą oraz w Hiszpanii, prowadzony przez Alberto Monarri. We Francji młody Nicolas Ciamin zaskoczył wszystkich, wygrywając niektóre odcinki specjalne transalpejskich  Mistrzostw, a w innych 9 krajach europejskich Abarthy 124 rally również osiągnęły świetne wyniki, nie tylko w kategorii Gran Turismo.

W 2019 Abarth 124 rally został poddany pewnym udoskonaleniom technicznym, które podniosły jego osiągi i niezawodność, dzięki czemu zachował on tytuł „króla" w swojej kategorii.  

Z toru na trasę: z doświadczenia zrodziły się dwie edycje specjalne, Abarth 124 GT oraz Abarth 124 Rally Tribute. Abarth 124 GT to podnoszące poziom adrenaliny auto zaprojektowane przez zespół Abarth Racing Team, które łączy styl coupé z dynamiką roadstera. Abarth 124 GT oferuje specjalne rozwiązanie łączące lekkość i prostotę soft top: z łatwym w obsłudze ręcznie otwieranym dachem współgra lekki i bezpieczny hard top, pierwszy w swoim segmencie wykonany w całości z włókna węglowego (tak jak w samochodach wyścigowych). Z kolei Abarth 124 Rally Tribute, który świętuje triumf samochodu wyścigowego „124 rally", zeszłorocznego zwycięzcy FIA R-GT CUP, został wyprodukowany w limitowanej edycji zaledwie 124 egzemplarzy.

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki