21 lutego 2019

FCA i GROUPE PSA przedłużają współpracę w ramach Sevel do 2023 r.

FCA Italy i Groupe PSA podpisały porozumienie, które przewiduje przedłużenie do 2023 roku współpracy w zakresie produkcji lekkich samochodów dostawczych, która trwa już od 40 lat.

Nowa umowa przewiduje kontynuację produkcji modeli takich jak Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroën Jumper, zostaną również wprowadzone dodatkowe wersje będące odpowiedzią na pokrycie potrzeb marek Opel i Vauxhall.

W celu zaspokojenia spodziewanego wzrostu popytu na produkty FCA i Groupe PSA, obaj partnerzy podjęli decyzję o zwiększeniu od 2019 r. zdolności produkcyjnych zakładu z możliwością  wprowadzenia dodatkowych zmian.

Umowa przewiduje również komplementarne wykorzystanie zdolności produkcyjnych Groupe PSA do montażu niektórych wersji dużego samochodu dostawczego w celu zaspokojenia potrzeb klientów  Peugeot, Citroëna, Opla i Vauxhall w perspektywie średnioterminowej.

Zakład w Sevel, otwarty w 1981 r. w Val di Sangro (Atessa Włochy), ma powierzchnię ponad 1,2 mln metrów kwadratowych i zatrudnia około 6 200 pracowników. Jest największym i najbardziej elastycznym zakładem produkującym lekkie samochody dostawcze w Europie zdolnym do produkcji pojazdów o szerokim wachlarzu różnych konfiguracji.  Sevel jest również jednym z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych na świecie w zakresie specjalizacji, organizacji oraz wydajności pracy.

Na terenie zakładu znajduje się „Akademia" czyli centrum doskonalenia zawodowego,  w którym pracownicy oprócz możliwości szkolenia się i zwiększania swoich umiejętności, mogą również przeprowadzać symulacje oraz tworzyć innowacje.

Londyn, 14 lutego 2019 r.

 

O FCA

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie samochody oraz związane z nimi usługi posprzedażne oraz części zamienne, a także komponenty i systemy produkcji . Posiada 159 zakóadów produkcyjnych, 87 centrów R&D oraz sieć dilerów i dystrybutorów w ponad 140 krajach.

Grupa FCA produkuje i sprzedaje na rynku samochodowym takie marki jak Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram, Maserati oraz Mopar zajmująca się sprzedażą części zamiennych i serwisowaniem pojazdów.  Działania Grupy obejmują również systemy produkcyjne, komponenty oraz odlewnie żeliwa. FCA świadczy, za pośrednictwem spółek kontrolowanych lub partnerów finansowych, usługi handlu detalicznego i finansowe, a także usługi leasingu i wynajmu, które wspierają działalność motoryzacyjną Grupy lub są z nią powiązane. FCA jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „FCAU" oraz na rynku Mercato Telematico Azionario, jako „FCA".

 

O Groupe PSA

Groupe PSA projektuje unikalne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej i dostarcza takie rozwiązania mobilne, które są w stanie spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Grupa posiada pięć marek samochodowych: Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall oraz oferuje szeroki wachlarz usług mobilnych i inteligentnych w ramach marki Free2Move.

Jej plan strategiczny "Push to Pass" to pierwszy krok do osiągnięcia wizji grupy, aby stać się "globalnym producentem najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów o oraz dostawcą usług mobilności, które zwiążą klienta z marką na całe życie".

Pionier w dziedzinie samochodów autonomicznych oraz samochodów online.

Dzięki Banque PSA Finance Groupe PSA świadczy również usługi finansowe oraz dzięki Faurecia oferuje wyposażenie samochodowe.  

Biblioteka mediów: medialibrary.groupe-psa.com / @GroupePSA_PL

 

FCA media contact:
Claudio D'Amico
+39 011 0063088
claudio.damico@fcagroup.com

Groupe PSA media contact:
Clarisse Grignard
+33 6 65 39 28 49
clarisse.grignard@mpsa.com

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Załączniki