14 lipca 2017

Fiat 500: dziesięć dni obchodów z okazji 60-letniej podróży.

Fiat 500, ikona, która wykracza poza świat motoryzacji. Obiekt pożądania i westchnień wielu miłośników tego modelu. Włoska duma, która stała się uniwersalna i która właśnie zakończyła dziesięciodniowe obchody swoich 60-dziesiątych urodzin.

Podróż Fiata 500 trwa już nieprzerwanie od 60 lat. Podróż „niestrudzonego" wielkiego, małego samochodu prowadziła od studia Dante Giacosa do bram fabryki Mirafiori, od długich turyńskich alei do Muzeum MoMA w Nowym Jorku, po przemierzeniu całej Europy. Sprzedano cztery miliony egzemplarzy oryginalnego modelu i dwa miliony aktualnego: to bezsporny, światowy sukces. Sprzedawany w ponad 100 krajach na całym świecie, lider rynku w ośmiu i w pierwszej trójce w innych sześciu krajach, w 80% sprzedawany poza granicami Włoch.

Lipiec tego roku był miesiącem obchodów, w którym został wydany 2-milionowy Fiat 500 (zobacz jego historię pod tym linkiem) oraz dwie edycje specjalne z okazji jego urodzin. Pierwsza to „500" Sessantisima, zaprezentowana w Genewie, a druga to 500 Anniversario, obie wyraźnie łączące styl lat 60. ubiegłego wieku z nowoczesną technologią, by przekonać do siebie nowe pokolenia.
Sekret wiecznie młodego Fiata 500 zawsze tkwił w jej zdolności wykraczania poza swój wymiar i stawania się czymś więcej, pozostając cały czas wiernym samemu sobie. To coś więcej niż tylko samochód, to prawdziwy obiekt kultu, który intrygował, fascynował i wywierał wpływ na inne dziedziny życia na całym świecie.
4 lipca 2017 r., Fiat 500 wzbogacił stałą kolekcję MoMA i wystąpił w roli gwiazdy w pierwszym swoim filmie krótkometrażowym. To samochód, który nie jest tylko zwykłym autem: to sztuka. „Do zobaczenie w przyszłości", film, w którym zagrał Adrien Brody miał w sumie 11 milionów odsłon. Widzowie byli zachwyceni występującymi w kampanii obok amerykańskiego zdobywcy Oscara Fiatami 500 heritage i 500 Anniversary, które stały się ikonami ponadczasowej historii o miłości. Film można zobaczyć pod tym linkiem.

Kultowy Fiat był również inspiracją dla mody. Luksusowa marka odzieży sportowej Hydrogen świętuje 60. rocznicę powstania „500" limitowaną kolekcją bluz wyprodukowanych w ilości 1957 sztuk, co jest wyrazem hołdu dla roku, w którym powstał ten samochód. Bluza „500byHydrogen" to strój „zawsze młody", idealny na wiele okazji, który od razu określa osobowość właściciela.

Wszystkiego najlepszego Fiacie 500 i bezpiecznej podróży! Gratulacje z okazji Twoich 60. urodzin i najlepsze życzenia dalszego podróżowania po drogach całego świata. Historia będzie trwać nadal, dzięki oddaniu fanów, kolekcjonerów, członkom klubu, dumie pracowników Fiata, a teraz także nowemu, kolekcjonerskiemu znaczkowi, który został poświęcony właśnie modelowi, symbolicznemu prezentowi, małemu dziełu sztuki, ale i wyrazowi uznania, zarezerwowanemu tylko dla najbardziej ulubionych i rozpoznawalnych na całym świecie ikon.
Fiat 500 - popularny, ale jednocześnie wyszukany i wyjątkowy - to 60-letnia metamorfoza jedyna w swoim rodzaju.

Wszystkiego najlepszego Fiacie 500 i wielu szczęśliwych lat na drogach świata, którymi podróżowałaś i które ciągle masz jeszcze przed sobą!

UWAGA: INFORMUJEMY, ŻE FILM "SEE YOU IN THE FUTURE" JEST DOSTĘPNY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA KANAŁACH FCA, PONIEWAŻ FCA JEST WYŁĄCZNYM WŁAŚCICIELEM PRAW AUTORSKICH I MOŻNA BĘDZIE GO ZOBACZYĆ JEDYNIE W NASTĘPUJĄCYCH KRAJACH: FRANCJA, NIEMCY, WŁOCHY, WIELKA BRYTANIA, HOLANDIA, SZWAJCARIA, LUKSEMBURG, HISZPANIA, AUSTRIA, POLSKA I PORTUGALIA. UŻYTKOWNICY NIE SĄ UPOWAŻNIENI DO ZAMIESZCZANIA I/ LUB UDOSTĘPNIANIA TEGO FILMU POZA KANAŁAMI FCA I/ LUB W/W KRAJAMI; UDOSTĘPNIANIE LINKU DO FILMU JEST DOPUSZCZONE TYLKO I WYŁĄCZNIE POPRZEZ KANAŁ YOUTUBE FIAT.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki


Linki