19 czerwca 2019

Fiat partnerem motoryzacyjnym Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego.

  • Wielki Warszawski Weekend Rowerowy odbył się w dniach 15-16 czerwca w Wilanowie.
  • Do głównych atrakcji wydarzenia należały sobotni Maraton Rowerowy Lang Team rozgrywany na rowerach górskich oraz niedzielny szosowy wyścig amatorów Fiat Lang Team Race.
  • Marka Fiat od lat wspiera lokalne inicjatywy sportowe, promując zdrowy, aktywny tryb życia wśród Polaków. W miasteczku rowerowym zlokalizowanym przed Pałacem w Wilanowie Fiat zaprezentował samochody z kultowej rodziny 500 oraz bestsellerową gamę Tipo.

Za nami emocje Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego, który przyciągnął do Wilanowa wielu miłośników kolarstwa. Przed Pałacem wyrosło rowerowe miasteczko, a okoliczne drogi zamieniły się w arenę zmagań młodszych i starszych fanów dwóch kółek. W sobotę właściciele „górali" zmierzyli się w Maratonie Rowerowym Lang Team, jednym z najpopularniejszych cykli w Polsce, organizowanym z myślą o wszystkich osobach aktywnych, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Na uczestników czekały trasy asfaltowo-szutrowe o zróżnicowanym stopniu trudności i długościach, od 10-kilometrowej Parady Rodzinnej aż do 69-kilometrowego Grand Fondo, z metą usytuowaną przed Pałacem w Wilanowie.
W niedzielę z kolei odbył się wyścig szosowy dla amatorów Fiat Lang Team Race wspierany przez Grupę FCA. Na rowerach szosowych jeździ coraz więcej Polaków, a Fiat Lang Team Race daje im możliwość startu w profesjonalnych warunkach, na doskonale przygotowanej trasie i w oprawie z Tour de Pologne. W tym roku kolarze mieli do wyboru dwa dystanse: 53-kilometrowy Mini oraz Maxi o długości 70,5 km. Na dystansie Mini najszybsi okazali się Przemysław Zieliński z czasem 1:19:10 i Magdalena Kizerwetter-Świda, która uzyskała czas 1:26:46. W zmaganiach Maxi zwyciężył Maciej Sikora, który ponad 70-kilometrową trasę pokonał w czasie 1:36:57. Wśród Pań najszybsza na dystansie Maxi była Agata Kąkiel z czasem 1:53:56. Najsilniej obsadzona była kategoria M6, a to za sprawą Wicemistrza Olimpijskiego z Moskwy Czesława Langa, triumfatora Tour de Pologne Lechosława Michalaka i Wicemistrza Świata Krzysztofa Sujki. Trzej przyjaciele z peletonu ścigają się systematycznie w wyścigach szosowych i za każdym razem dają z siebie wszystko. Nie inaczej było w niedzielę w Wilanowie, zawodnicy rozegrali finisz między sobą, a najszybszy okazał się Czesław Lang.
Wielki Warszawski Weekend Rowerowy zwieńczył finał akcji Rowerowy Maj, w której w tym roku wzięło udział 221 stołecznych szkół i przedszkoli.
W rowerowym miasteczku jedną z głównych atrakcji była ekspozycja samochodów partnera motoryzacyjnego wyścigu - marki Fiat. Fiat od lat wspiera lokalne inicjatywy sportowe, promując zdrowy, aktywny tryb życia wśród Polaków. Uczestnicy Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego mieli okazję poznać i umówić się na jazdy próbne autami z rodziny 500: kultowym Fiatem 500, rodzinnym 500L i nowoczesnym SUV-em 500X. Do ich dyspozycji były również samochody z bestsellerowej rodziny Tipo - Tipo Sedan, Hatchback Tipo i przestronny Tipo Kombi.

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki