27 kwietnia 2017

Gala Lewiatana 2017

Podczas tegorocznej  Gali w  Filharmonii Narodowej w Warszawie wręczono statuetki laureatom nagrody przyznawanej przez Konfederację Lewiatan. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rządu, polskiego biznesu, polityki i mediów. Partnerem strategicznym Gali był Fiat Chrysler Automobiles,  największy producent samochodów w Polsce i jeden z najważniejszych inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej w naszym kraju.

Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki" - to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Konfederacja Lewiatan co roku przyznaje cztery nagrody. Jedną z nich jest nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego. Konfederacja przyznaje ją osobie, która sprawnie zarządza firmą, uczestniczy w działaniach na rzecz środowiska przedsiębiorców, wspiera inicjatywy gospodarcze i społeczne, ma wizję rozwijania odpowiedzialnego biznesu. W tym to wyróżnienie  w kategorii firma mała i średnia, za ponad 25 lat uporu w realizacji odważnych pomysłów, otrzymał Marek Maj, twórca i prezes firmy Smay, dostarczającej innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma, za zbudowanie przedsiębiorstwa należącego do europejskiej czołówki producentów przyczep i naczep oraz imponujące plany rozwoju firmy do roku 2020 r., dostał Paweł Szataniak,  przewodniczący rady nadzorczej i współwłaściciel firmy Wielton. Ponad 65 000 dotychczas wyprodukowanych przyczep i naczep można spotkać w 42 krajach Europy, Azji i Afryki. Nagroda za odważne myślenie, wręczana przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, trafiła w ręce Agnieszki Holland, jednej z najsłynniejszych polskich reżyserek i scenarzystek. W swojej filmografii ma ponad 50 tytułów oraz kilka ról aktorskich. Wielokrotnie nagradzana, w dorobku ma także nominacje do Oscara. Nagrodą specjalną zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorował Jerzego Baczyńskiego i zespół „Polityki". Redaktora naczelnego tygodnika i dziennikarzy wyróżniono za to, że bez względu na burzliwe zmiany rzeczywistości, na czytelników co tydzień czeka nowy numer „Polityki"- ambitnego, wyważonego i wpływowego tygodnika. Tegorocznych laureatów wybrała Kapituła Nagród Lewiatana oraz zarząd Konfederacji Lewiatan. Zwycięzcy nagród otrzymali statuetki, których autorem jest prof. Gustaw Zemła. Nagrody mają charakter prestiżowy (bez gratyfikacji pieniężnej).

Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania oglądnęli  spektakl teatru Witkacego z Zakopanego pt. „Takie małe NIC" czyli szlagiery z polskich filmów międzywojennych.

Partner strategiczny Gali - Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA) to  jeden z wiodących producentów samochodów na świecie, a także jeden z największych inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej w naszym kraju. Wg „Listy 500" rankingu Rzeczpospolitej, FCA Poland jest drugim eksporterem w Polsce i pierwszym w branży motoryzacyjnej.

W Polsce Grupa FCA posiada 10 zakładów produkcyjnych i jest reprezentowana przez 17 spółek, które łącznie dają zatrudnienie 9,3 tysiącom pracowników.

Poza pełnym cyklem produkcyjnym samochodów osobowych w zakładzie w Tychach, FCA wytwarza także silniki diesla i benzynowe, komponenty samochodowe,  zrobotyzowane systemy produkcyjne oraz odlewy żeliwne.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki