12 maja 2017

Licytacja startowego numeru 1 na 25. Bieg Fiata.

  • W niedzielę 28 maja 2017 odbędzie się 25. edycja Biegu Fiata w Bielsku-Białej.
  • Ostatnia szansa na dołączenie do jubileuszowej edycji Biegu Fiata i jednocześnie wsparcie dla Fundacji Spartanie Dzieciom. 
  • Akcja ma na celu pomoc chorej Agnieszce w zakupie nowego wózka i specjalistycznej ortezy. 
  • Aukcja dostępna na allegro.pl pod linkiem.

W niedzielę 28 maja br., 1600 biegaczy stanie na starcie jednego z najdłużej organizowanych biegów ulicznych na 10 kilometrów w Polsce. To jubileuszowa, bo już 25. edycja Biegu Fiata, który z roku na rok, ze względu na wspaniałą atmosferę i organizację, cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. W tym roku limit uczestników został ograniczony do 1600. Na kilka tygodni przed imprezą zostały wyprzedane wszystkie miejsca. W tej chwili szansą na dołączenie do biegu może być zdobycie wyjątkowego pakietu startowego z numerem 1.

Bieg Fiata jest organizowany od 1993 roku, jako część obchodów „Dni Bielska-Białej" jest jednym z najstarszych cyklicznie organizowanych biegów na 10 kilometrów w Polsce. Impreza jest częścią Pucharu Beskidów w Biegach Ulicznych. Z roku na rok zdobywa większą popularność i startuje w nim coraz więcej biegaczy zarówno amatorów jak i profesjonalistów, również z zagranicy. Start biegu odbywa się pod bramą fabryki FCA Poland, głównego sponsora Biegu. Biegacze pobiegną głównymi ulicami stolicy Podbeskidzia aż do mety usytuowanej na Placu Ratuszowym.

Organizatorzy wraz z Fundacją Spartanie Dzieciom wystawili w tym roku na aukcji 1. numer startowy, który z dumą będzie mógł założyć ten, kto wygra licytację. To już drugi raz, kiedy oddział Spartan pobiegnie w Bielsku-Białej w szczytnym celu. Biegacze przebrani za starożytnych wojowników biegną w zwartym szyku ze śpiewem na ustach, nadając każdej imprezie dodatkowego kolorytu. Ich udział zawsze związany jest z charytatywnym wsparciem potrzebujących dzieci. Od wielu lat uczestniczą w różnych imprezach biegowych w Polsce i zagranicą. Za każdym razem zbierają pieniądze dla niepełnosprawnych dzieci. W Biegu Fiata Spartanie będą zbierali fundusze na pomoc Agnieszce, która od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. „Wojownicy" chcą pomóc w zakupie nowego wózka, dzięki któremu Agnieszka będzie poruszać się samodzielnie oraz specjalistycznej ortezy typu HKAFO.

Ten, kto wygra licytację startowej „jedynki" będzie miał również możliwość wypożyczenia stroju Spartanina i dołączenia do oddziału podczas biegu. Największą nagrodą będzie na pewno wdzięczność Agnieszki za okazaną pomoc.

Wyjątkowy i jedyny taki numer startowy licytować można pod tym linkiem.

Wylicytowanie „jedynki" to nie jedyna możliwość, aby jeszcze dołączyć do 25. Biegu Fiata i pomóc Spartanom w zbieraniu funduszy dla Agnieszki. W przeddzień biegu, w biurze zawodów na stoisku Spartan Dzieciom będzie można kupić jeden z 20 specjalnych pakietów startowych. Środki zebrane z ich sprzedaży również zostaną przeznaczone na pomoc Agnieszce.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Załączniki