Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

11 maj 2017

Po Włoszech, Fiat „500 Forever Young Tour” dotarł do Francji.

Ze stolicy braci Lumière do miasta, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy, ikona Fiata, niczym primadonna, prezentowała swe walory najpierw w Paryżu, a później w Cannes, kontynuując w ten sposób swoją podróż rozpoczętą w zeszłym miesiącu we Włoszech.

Po Włoszech, Fiat „500 Forever Young Tour” dotarł do Francji.
  • W Paryżu, w MotorVillage Rond-Point na Champs Elysées, publiczność powitała gwiazdę motoryzacji: ekskluzywnego Fiata 500 z serii specjalnej, z okazji 60. rocznicy powstania jego protoplasty.
  • Emocje były też obecne w Cannes, gdzie została odtworzona sugestywna sceneria lat 60. XX w z aktorami w strojach z tamtych czasów, sklepami z tamtych czasów i zabytkowymi Fiatami 500.
  • Pod tym linkiem dostępny jest film z imprezy w Cannes.

Ze stolicy braci Lumière do miasta, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy, ikona Fiata, niczym primadonna, prezentowała swe walory najpierw w Paryżu, a później w Cannes, kontynuując w ten sposób swoją podróż rozpoczętą w zeszłym miesiącu we Włoszech. Teraz impreza pozwoli uczestniczyć miłośnikom i kolekcjonerom Fiatów 500, tych starszych i tych młodszych w spotkaniach na najpiękniejszych placach Europy.
Emocjonujący „500 Forever Young Tour" stanowi element szerszego projektu, którym marka Fiat świętuje 60-lecie istnienia modelu 500, motoryzacyjnej ikony zawsze aktualnej i wiernej swoim początkom.  

Francuski etap rozpoczął się 25 kwietnia w MotorVillage Rond-Point na Champs Elysées, niezwykłym „salonie" marek FCA zlokalizowanym w samym sercu Paryża, który jest również miejscem spotkań, wystaw i wydarzeń kulturalnych pod znakiem włoskiego smaku we wszystkich jego przejawach. Bezdyskusyjną gwiazdą jest seria specjalna Fiata 500, poświęcona 60. rocznicy istnienia, która debiutuje w wyszukanej dwukolorowej stylistyce o wiele mówiącej nazwie „dolce vita", łączącej trójwarstwowy biały lakier z pastelowym kolorem kości słoniowej.
Publiczność powitała ekskluzywną serię specjalną niemal jak gwiazdę kina, nieustannie robiąc jej zdjęcia razem z wystawionymi obok niej zabytkowymi Fiatami 500 oraz niezliczonymi produktami reklamowymi poświęconymi kultowemu włoskiemu samochodowi.
Po debiucie na czerwonym dywanie w Paryżu, „mała-wielka gwiazda" motoryzacji zawitała do Cannes, francuskiej stolicy kina, w której odbywa się sławny międzynarodowy festiwal. Zagościła w sugestywnym miejscu, w dzielnicy „Quai Saint-Pierre", w jednej z najstarszych części miasta, dosłownie kilka kroków od morza, oraz „Palais des Festivals et des Congrès", w którym od 1947 roku odbywa się festiwal kinematografii. To tutaj została odtworzona sugestywna sceneria lat 60. XX w. z aktorami w strojach z tamtych czasów oraz ze sklepami vintage, butikiem z odzieżą, wyrafinowaną kawiarnią i bardzo kolorowym sklepem z artykułami spożywczymi - reprezentującymi doskonałość produktów Made in Italy, co dobitnie podkreślały dwie ikony wystawione na zewnątrz tychże lokali: Fiat 500 z wczoraj i dziś oraz Vespa z tamtych czasów.Te oba symbole, efekty kreatywności włoskiego przemysłu, wykraczają poza koncepcję środka transportu, aby dotrzeć do najbardziej autentycznych emocji. I te emocje były absolutnie prawdziwe, gdy zabytkowe Fiaty 500 oraz Vespy jechały wspólnie po „Corniche de l'Estérel", krętej drodze okalającej wzniesienia masywu Estérel oraz eleganckie miejscowości wtopione w Lazurowe Wybrzeże.Na odpowiednio zrekonstruowanym nabrzeżu w Cannes, w pobliżu niezastąpionego gazeciarza oferującego prasę z tamtych czasów, pięknie prezentował się czerwony Fiat 500F (1969), niebieski Fiat 500L (1970) oraz żółty Fiat 500L (1971). U ich boku pojawiła się Vespa, skuter rozsławiony również przez paparazzich z „Dolce Vita", którzy śledzili hollywoodzkie gwiazdy podczas rzymskich nocy. Oczywiście, nie umknęły obiektywom fotografów trzy egzemplarze Fiata 500 serii specjalnej, poświęcone 60. urodzinom tego modelu, wystawione na nadbrzeżu. Istotnie, tak samo jak diwa, mały-wielki samochód nadal oczarowuje swoim ponadczasowym pięknem. Stworzona tylko w wersji cabrio, ekskluzywna limitowana i numerowana wersja składa hołd protoplaście poprzez nowoczesny sposób interpretacji charakterystycznych elementów, dzięki którym samochód ten zyskał tak dużą popularność na świecie. Mowa tu o winylowej desce rozdzielczej, logo vintage z przodu między chromowanymi „wąsami" oraz chromowanych listwach na pokrywie tylnej, kierownicy oraz na pokrywie silnika. Akcenty w stylu retro widoczne są również wewnątrz serii specjalnej Fiata 500 poświęconego 60. rocznicy jego powstania. Są to są to m.in. elementy skórzanej tapicerki w kolorze kości słoniowej z kontrastowymi bordowymi przeszyciami, centralny pas deski rozdzielczej i dwukolorowe dywaniki.

W niewielkiej odległości od „Quai Saint-Pierre" znajduje się często odwiedzany, najpopularniejszy w Cannes rynek Forville, otoczony mnóstwem sklepów, usytuowanych w przyległych zaułkach. Tutaj, w każdy poniedziałek, odbywa się pchli targ, tłumnie odwiedzany przez turystów i mieszkańców poszukujących przedmiotów vintage. Z pewnością nie jest „vintage" Fiat 500, a wręcz jest to nieustannie aktualny model, mający zdolność spójnego odnawiania się i pozostawania symbolem- prawdziwa legenda na czterech kołach. Dzisiaj, po 60 latach, ten mały-wielki samochód nadal fascynuje swoim charakterystycznym wzornictwem i podbija serca amatorów piękna i oryginalności. Ponadto, z technologicznego punktu widzenia, seria specjalna poświęcona 60. urodzinom oferuje to, co najlepsze w zakresie technologii i komfortu jazdy. Seria specjalna będzie nadal gwiazdą kolejnego etapu „500 Forever Young Tour", który przeniesie się do następnego fascynującego kraju Europy.
Zatem podróż Fiata 500 trwa, samochodu, który od 1957 roku ciągle wywiera wpływ na inne dziedziny, modę, społeczeństwo oraz zwyczaje, umacniając swą pozycję prawdziwej światowej ikony motoryzacji, modelem nie przez przypadek sprzedanym dotąd w liczbie około aż 6 milionów egzemplarzy.

Pozostała zawartość