30 października 2017

“Tour de France Fiat” dla promocji biometanu.

  • W piatek 27 pazdziernika, w Mortagne-sur-Sèvre ruszyła nowy inicjatywa Grupy FCA, która podczas pięciu etapów będzie promować paliwa alternatywne.
  • FCA może pochwalić się gamą sześciu samochodów osobowych Fiat i pięciu samochodów dostawczych Fiat Professional, które wykorzystują tę czystą, ekonomiczną i trwałą technologię.
  • Dzięki 720 tysiącom sprzedanych w Europie samochodów z podwójnym zasilaniem benzyna/metan, Fiat jest liderem od ponad 20 lat.

FCA od ponad 20 lat jest europejskim liderem w sprzedaży pojazdów z podwójnym zasilaniem benzyna/metan z ponad 720 tysiącami sprzedanych samochodów oraz gamą składającą się z sześciu modeli Fiat (Panda, Punto, Doblò, 500L, 500L Wagon i Qubo) i pięciu Fiatów Professional (Fiorino, Doblò Cargo, Ducato,  Ducato Panorama i Panda Van).
Stawiając sobie za cel znaczącą, trwałą poprawę jakości powietrza i transportu, dążenie FCA do połączenia tradycyjnych i alternatywnych technologii jest stałe i bierze pod uwagę specyfikę każdego z krajów.
Rynek metanu we Francji ma wszystko to, co potrzebne jest do przekształcenia się w źródło "energii odnawialnej" dzięki biometanowi, gazowi o określonym potencjale: paliwo to, otrzymywane poprzez oczyszczanie odpadów domowych czy rolniczych, może być używane jako biopaliwo.
Korzyści płynące z używania biometanu stają się jeszcze bardziej wyraźne po analizie całego cyklu „życia" paliwa, tzw. "well-to-wheel", czyli od szybu naftowego do baku samochodu. Wynika z niej konkretna redukcja CO2 oraz istotne rezultaty, biorąc również pod uwagę miks metan/biometan. W przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest porównywalna z emisją z samochodów elektrycznych, zasilanych energią uzyskaną z odnawialnych źródeł.
By kontynuować promocję tego typu paliwa i wzmocnić swoją pozycję lidera w Europie, FCA postanowiła rozpocząć swój "Tour de France"  biometanu,  w celu zaprezentowania mieszkańcom Francji swojej gamy samochodów, mogącej sprostać każdego rodzaju wymaganiom. Po Mortagne-sur-Sèvre, przyjdzie czas na Saint Etienne w  regionie Loary, Vallée de l'Arve w Sabaudii (Savoie) i Strasburg w Alzacji, a na zakończenie Paryż. Każdy etap będzie okazją do głębszego przeanalizowania zagadnienia i poznania z bliska struktur i usług związanych z alternatywnym zasilaniem.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki