01 lipca 2019

Włoski kierowca Andrea Nucita i Rumunka Alina Pop zwycięzcami trzeciego etapu Abarth Rally Cup, 76. Rajdu Polski, wliczanego do Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

  • Włoch Andrea Nucita z Rumunką Aliną Pop wyprzedzili Dariusza Polońskiego z Łukaszem Sitkiem i umocnili swoją pozycję lidera w Mistrzostwach Abarth 124 rally.
  • Włoski kierowca na podium polskiego rajdu i dzięki temu wynikowi trzeci w rankingu ERC2.

Drugi w tym sezonie sukces włoskiego kierowcy Andrea Nucity i Rumunki Aliny Pop, którzy za kierownicą Abartha 124 należącego do zespołu Bernini Rally wyróżnili się w 76. Rajdzie Polski, czwartym rajdzie ERC i trzecim  Abarth Rally Cup, jednomarkowych mistrzostw przeznaczonych dla Abarthów 124 rally. Drugie miejsce dla Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z zespołu Rallytechnology.

W pierwszym etapie walka o zwycięstwo w Abarth Rally Cup między dwoma kierowcami była bardzo zacięta. Nucita prowadził na pierwszym odcinku specjalnym, ale na następnym odcinku czasowym Poloński wyprzedził go, osiągając świetny wynik na szybkich odcinkach specjalnych, charakteryzujących się bardzo niestabilnym podłożem,  co zmusiło wiele drużyn do wycofania się. Na szóstym odcinku specjalnym niedogodności techniczne spowolniły Polońskiego i Nucita wyszedł na prowadzenie z solidną przewagą. W drugim etapie włoski kierowca utrzymał swoją pozycję, zdobywając punkty potrzebne do zwycięstwa.

Obecnie,  dzięki temu rezultatowi Andrea Nucita wychodzi na prowadzenie Abarth Rally Cup z wynikiem 62 punktów w stosunku do 51 Polońskiego. W rankingu Rajdowych Mistrzostw Europy ERC2 Nucita zajmuje 3. miejsce, a wyprzedzają go jedynie kierowcy prowadzący samochody z napędem na cztery koła.

Jest to świetna pozycja, czekamy teraz na kolejne rundy na szutrowej drodze. 

Andrea Nucita (zespół Bernini Rally): „To był bardzo trudny rajd, jego trasa była ogromnym wyzwaniem zarówno dla samochodów, jak i dla kierowców: nie łatwo jest prowadzić na odcinkach specjalnych o długości ponad 20 km ze średnią  prędkością 100 km/h na wąskiej i zakurzonej szutrowej ścieżce. Prawdziwy test niezawodności dla naszego Abartha 124 rally".

Dariusz Polonski (Rallytechnology team): „Po pierwszych odcinkach specjalnych pomyślałem, że uda mi się odnieść pierwszy sukces. Nadal jestem dumny z uzyskania najlepszego czasu na większości odcinków specjalnych".

Kolejną rundą Abarth Rally Cup i Mistrzostw Europy jest rajd Roma Capitale Rally, zaplanowany na 20-22 lipca.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup po Rajdzie  Polski: 1.Nucita (ITA) 62; 2. Poloński-Sitek (POL) 51; 3. Monarri-Chamorro (SPA) 25; 4. Garcia Perez-Diaz Negrin (SPA) 18;  5. Nitišs- Kulšs (LVA) 15.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia


Pobierz

Zdjęcia powiązane


Załączniki


Linki